Mado Systemy i Verifarma oferują integralne rozwiązania serializacji w Polsce

29/01/2021

Grupa NEUCA jest największym dystrybutorem farmaceutyków oraz liczącym się ich producentem. Jako doświadczony producent preparatów aptecznych stosuje europejskie standardy bezpieczeństwa i systemy kontroli dla wszystkich swoich preparatów, dzięki czemu oferuje je w farmaceutycznej jakości.

 

Dostosowując swoje działania do obowiązujących norm Grupa NEUCA podjęła współpracę z firmami Mado Systemy oraz Verifarma w zakresie dostawy rozwiązań dla serializacji produktów leczniczych.

 

„Po wprowadzeniu dyrektywy fałszywkowej przez Unię Europejską postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę, zgodnie z oczekiwaniami klientów, którym zależało aby współpracować z jednym dostawcą kompleksowego rozwiązania. To był główny powód rozpoczęcia współpracy z Verifarmą” – zaznacza Pani Karolina Domańska, Wiceprezes i Dyrektor ds. Rozwoju firmy Mado Systemy.

 

Mado systemy obsługuje spółki z Grupy Neuca w zakresie przygotowania projektu oraz wdrożenia rozwiązań. Podpisana umowa zakłada współpracę w okresie pięciu lat.

 

Głównym wyzwaniem było szybkie i skuteczne połączenie z wieloma partnerami NEUCA. Ze względu na ilość zamówień, firmy te generują największą ilość numerów seryjnych, wyjaśnia Pan Kolankowski.

 

W przypadku tego zadania, niezbędne było dostarczenie dedykowanego urządzenia. „Po analizie wymagań, okazało się, że oprócz serializacji automatycznej konieczne będzie zastosowanie rozwiązania manualnego.

 

To dodatkowe wyzwanie zostało rozwiązane przez firmę Verifarma, co oznaczało korzyść dla klienta. W ten sposób można było rozbudowywać system bez dodatkowych opłat” – informuje Pan Kolankowski.

 

Mado Systemy podłączyło także licznych partnerów NEUCA. Wymogiem niektórych z nich było generowanie numerów seryjnych na własne potrzeby. Przykładem może być niewielkie, kooperujące przedsiębiorstwo typu MAH. “Zaoferowaliśmy im zakup własnego systemu, ale z uwagi na oszczędności zdecydowali się na pracę ręczną z EMVO Gateway. Verifarma zaproponowała raport XML zgodny z formatem EMVO, celem udostępnienia go Klientowi poprzez SFTP. Od tego momentu przedsiębiorstwo działa w ten sposób. Podkreślamy ten przypadek, ponieważ jest to świetny przykład elastyczności dostawcy” – zaznacza Pan Kolankowski.

KLUCZ DO SUKCESU

„Analizując przebieg wdrożenia, można wyróżnić trzy główne cele, które przyświecały Klientowi” – mówi Pani Karolina Domańska: „Przede wszystkim integracja wielu partnerów. W tym obszarze ważne było zdefiniowanie liczby partnerów oraz zaproponowanie niezawodnego rozwiązania. Drugim celem była integracja z systemem ERP i prawidłowa komunikacja, Verifarma stanęła tutaj na wysokości zadania, mieliśmy kontakt bezpośredni z Dyrektorem IT, a odpowiedzi były błyskawiczne. Przeprowadzono wiele telekonferencji i udzielono wymaganego wsparcia, co zaowocowało znakomitym rozwiązaniem końcowym” – zaznacza Pani Domańska.
 
Podsumowując, kilka kluczowych czynników sprawiło, że firma Mado Systemy została preferowanym dostawcą i odniosła sukces przy tej implementacji. Przede wszystkim elastyczność podczas negocjacji umowy, ponieważ był to proces, a firma Neuca chciała zawrzeć w umowie dodatkowe specyfikacje dotyczące dostępności. Kolejnym aspektem była zdolność dostosowywania się do sprecyzowanych wymagań Klienta, które pojawiły się po przeprowadzeniu szczegółowej analizy procesów. Inną istotną kwestią była priorytetowa reakcja w sprawach krytycznych: „W tym przypadku prowadziliśmy długie rozmowy na temat umów SLA i tego, co by się stało, gdyby coś poszło nie tak. Uważam za sukces, iż byliśmy w stanie podjąć szybkie kroki i podać rozwiązania jeżeli już pojawiał się problem – wspomina
Pan Kolankowski.

 

Innym, istotnym elementem wspólnego sukcesu był fakt, że mogliśmy zaoferować kompleksowe rozwiązanie serializacyjne „z jednej ręki” dla poziomów L1-L5. „To jest aspekt, z którym klienci zwracają się do nas szczególnie często i również w tym przypadku było to kluczowe” – przyznaje Pan Kolankowski. Ważne było również, aby zoptymalizować koszty w przeliczeniu na numer seryjny, jak również zagwarantować specjalistyczne wsparcie w zakresie przepisów dotyczących serializacji.

 

Patrząc dalej w przyszłość Pani Domańska dostrzega szerokie perspektywy w relacjach między obiema firmami. „Byłoby ogromnym wyróżnieniem gdybyśmy mogli dalej uczestniczyć w ich rozwoju, rozszerzaniu działalności oraz rozwiązaniach usprawniających proces operacyjny”.

 

„Z wielką przyjemnością pracowaliśmy z kompetentnymi i pełnymi zaangażowania pracownikami firmy Mado przy realizacji tego projektu. Działania firmy charakteryzowały się elastycznością, profesjonalizmem i kompleksowym podejściem do realizacji powierzonych zadań. Nasza współpraca przebiegła sprawnie, dlatego z całym przekonaniem rekomenduje firmę Mado jako specjalistę w swojej branży oraz rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesowego”.

 

– Ilona Idzior-Staniszewska, Kierownik Projektu w Grupie NEUCA

Wyzwania

  • Konieczność integracji wielu klientów
  • Wymóg integracji z systemem ERP Klienta

Korzyści

  • Elastyczność podczas negocjacji, szybkie rozwiązania i czas reakcji
  • Duże możliwości personalizowania rozwiązania, również podczas trwania projektu
  • Priorytetowa i błyskawiczna reakcja na pojawianie się krytycznych wyzwań
  • Oferta rozwiązania kompleksowego, od jednego dostawcy dla serializacji L1-L5
  • Zmniejszony koszt pojedynczego numeru seryjnego
  • Specjalistyczne wsparcie w zakresie przepisów dotyczących serializacji.

O NEUCA

Grupa Neuca działa w kluczowych obszarach rynku ochrony zdrowia. Jest największym dystrybutorem farmaceutyków Polsce oraz liczącym się producentem. Posiada największą liczbę ośrodków badań klinicznych, rozwija sieć przychodni lekarskich, jest promotorem licznych startupów i innowacyjnych rozwiązań medycznych. Strategicznym partnerem NEUCA są niezależni aptekarze, których firma aktywnie wspiera. Żeby z nimi nie konkurować NEUCA nie posiada własnych aptek. Łącząc kluczowe obszary, NEUCA zdobyła unikalną pozycję, tworząc swoim klientom i partnerom biznesowym wyjątkowe możliwości. NEUCA od lat umacnia swoją pozycje lidera rynku aptek niezależnych.

O MADO

Mado Systemy posiada 25-letnie doświadczenie na rynku i jest wyłącznym przedstawicielem renomowanych, światowych producentów oferujących rozwiązania z zakresu optymalizacji linii technologicznych oraz urządzenia do kontroli jakości. Mado oferuje kompleksową obsługę związaną z prawidłowym prowadzeniem kontroli jakości produkcji dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego, chemicznego, transportowego i logistycznego. Verifarma oferuje wysokiej jakości rozwiązania informatyczne do ciągłego doskonalenia procesów oraz bezpieczeństwa pacjentów. Ponadto od początku 2018 roku Mado Systemy działa jako certyfikowany dystrybutor rozwiązań Verifarma Track&Trace – integralnej usługi w zakresie serializacji i identyfikowalności leków, która pomaga firmom farmaceutycznym w dostosowaniu się we właściwym czasie do dyrektywy fałszywkowej UE.

Zachęcamy do kontaktu oraz do zapoznania się z naszymi urządzeniami Track & Trace, oraz ze stroną producenta – WIPOTEC-OCS. Z przyjemnością doradzimy w sprawie konkretnego projektu.

Pliki do pobrania

Case-Study-Neuca.pdf